Patrik – syn Soni a Edy

Věk: 18

Klikněte pro větší obrázek Základní vlastnosti:
Sukničkář, svůdce, rozmarný, sobecký, soutěživý.

Věta, která ho charakterizuje:
„Dostanu ji do postele, pro jistotu.“

Obecná charakteristika:
Syn Edy a Soni, synovec a kmotřenec ředitele školy, což pro něj znamená značné výhody a snadný způsob, jak přijít k penězům. Je hezký, sukničkář. Sympatický a extrovertní, velmi přímý (zvlášť pokud jde o dívky). Vyjít si s Evou je pro něj spíše otázkou cti, než opravdových citů. Má ambivalentní vztah s Tomášem: na jedné straně kamarádství, na druhé rivalita. Jsou jako dva kohouti na jednom smetišti. Všechno je pro něj jednoduché. Mezi dvěma vzory, které má na dosah (otec – dělník, strýc – „mladý gentleman“) zjevně inklinuje k tomu druhému. Ve skutečnosti je to milý kluk, ale okolnosti mu příliš nedovolují to ukázat.

Má rád:
Módní věci, všechno, čím může vyčnívat nad ostatní (auto, motorka), věci, které může získat bez velké námahy. Holky, chození na diskotéky…

Nemá rád:
Být upomínán na věci jako je pracovní morálka atp. Špínu v tátově dílně. Když mu někdo řekne „Ne.“, zvláště holky.

Zázemí:
Patrik je zvyklý, že bez problémů získá vše, co chce. Je to „král“ čtvrti. S Tomášem se přátelí od školky a jejich vztah byl vždycky poznamenán určitou soutěživostí, třebaže tuhle hru s ním Tomáš nehraje. Evin příchod znamená novou a mnohem složitější překážku. Není připravený na zklamání, na to, že se musí snažit. Má rád svého otce, ale strýc je mu bližší, připadá si u něj pohodlněji.

Cíle:
Dostat Evu, což by znovu upevnilo jeho postavení, zvláště poté, co se dozví, že se Eva líbí Tomášovi.

Překážky:
Vlastní arogance, jeho „donjuanství“.