Soňa – učitelka a přítelkyně Lucie

Věk: 37

Postava odkazuje k Rosie O'Donnell ve filmu „Krásné holky“ pro její schopnost dělat si legraci z mužů a pro osobitost. Roseanne pro její kousavý pohled na život.

Klikněte pro větší obrázek Nálepka: Upřímná, ironická.

Základní vlastnosti:
Vitální, energická, cynická. Feministka, velmi odhodlaná. Zná dobře muže.

Věta, která ji charakterizuje:
„Říkám, co si myslím, problém je, že lidi nechtějí slyšet pravdu.“

Obecná charakteristika:
Je Luciina nejlepší přítelkyně. Ve škole má na starost organizaci výuky a učí angličtinu. U studentů (i jejich rodičů) budí respekt – přezdívají ji „Stalin“. Sama tuhle svoji image udržuje, protože pro ni představuje ochranný štít. Její humor je agresivní a ironický, ale má velké srdce. Jedná tvrdě, ale uvnitř je měkota. Silná osobnost. Permanentně si stěžuje na muže, pravidelně zejména na svého manžela Edu, ale hluboko uvnitř ho obdivuje a nemohla by bez něj žít. Nemůže uvěřit Luciinu štěstí a snaží se, aby prohlédla: „Víš, takhle je to teď, ale počkej až opadne vzrušení…“ Je jediná, kdo poskytuje Lucii přesně takovou dávku reality, jakou potřebuje.

Má ráda:
Vysmívat se druhým i sama sobě. Čtení. Cestování, kino. Udržet se v kondici. Upřímnost.

Nemá ráda:
Mužské chování, jejich povrchnost. Fotbal.

Zázemí:
Lucie a Soňa jsou přítelkyně od dětství a společně vyrostly. Lucie měla vždycky navrch. Když se odstěhovala, spatřila Soňa svou šanci zaujmout privilegované místo, ačkoliv po něm nikdy netoužila, protože její pouto k Lucii bylo upřímné a neotřesitelné. „Protože tenhle chlápek nikdy nechybuje a zbouchl mě hned na poprvé. Jinak by mně tak snadno nedostal.“ Provdala se za Edu, protože ho milovala, ačkoliv vždycky říká, že kdyby neotěhotněla, rozmýšlela by se dvakrát. Získala místo ve škole, kde byl její otec ředitelem. Stanislav s ní vtipkuje, čas od času jí skládá komplimenty (a to i před manželem) a přestože to Soňa komentuje ironicky, v duchu jí to lichotí.

Cíle:
Ráda Edu občas překvapí, ale už rezignovala na Edovu představu „něčeho vzrušujícího“ (páteční večeře v čínské restauraci). Nadává na svůj monotónní život a snaží se to alespoň trochu změnit. Sní o tom, že ze čtvrti odejde.

Překážky:
Všechno už zažila. Její sny se v okamžiku rozplynou.