Zdena – babička

Věk: něco přes 60

Postava odkazuje ke Katherine Hepburn ve filmu „Na Zlatém jezeře“.

Klikněte pro větší obrázek Základní vlastnosti:
Milující a mateřská. Komunikativní.

Věta, která ji charakterizuje:
„Nestarej se, já to udělám.“

Obecná charakteristika:
Je to dáma, žena každým coulem. Byla dobrou manželkou, snažila se dobře vypadat, pečovala o manžela a její dcera byla dokonalá. Po smrti manžela neměla najednou nic, co by ji zaměstnávalo, takže se musela začít starat sama o sebe. Po období přísného smutku se jí vrátila životní energie, ačkoliv se nikdy neodvážila udělat nějaké dramatické kroky, například se znovu zamilovat. Návrat dcery a vnuček ji naplnil štěstím a dal jejímu životu znovu smysl. Je milující a upovídaná, má sklon chovat se přezíravě, zejména pokud přijde řeč na její dceru, která byla vždycky „ve všem jednička“. Zná všechny sousedy, ráda každému pomáhá a lichotí jí pocit, že je oblíbená. Její vztah k Janovi překračuje hranice prostého sousedství – pro jeho syny je spíše babičkou a chová k nim opravdovou náklonnost.

Má ráda:
Svou rodinu poblíž. Pocit, že je nepostradatelná. Vaření. Společenské programy v TV.

Nemá ráda:
Vulgaritu, samotu, stáří.

Zázemí:
Více než čtyřicet let měla spokojené, šťastné, měšťácké manželství. Celý život prožila v téhle čtvrti a sousedy zdraví s opravdovou upřímností. Je spokojená, že je její dcera konečně šťastná. Užívá si svou novou velkou rodinu, zvláště vnučky, které bydlely daleko.

Cíle:
Pečovat o dceru a vnučky, ulehčit jim život. Začlenit dceru do života ve čtvrti a pomoci jí být šťastná. Být v rodině nepostradatelná.

Překážky:
Její vlastní dcera, která nechce, aby měla za všechno v domě zodpovědnost. Její touha pomáhat je někdy až příliš velká.
Jan – vadí mu, že chce všechno v domě organizovat.

Vzhled: velká dáma, velmi elegantní.