Tomáš – Janův nejstarší syn

Věk: 16–17

Postava odkazuje k Davidu Bisbalovi ve filmu „Operación Triunfo“

Klikněte pro větší obrázek Základní vlastnosti:
Sentimentální a v kontaktu s dívkami stydlivý jako jeho otec. Intelektuálně poněkud líný, blázen do fotbalu. Trochu darebák.

Věta, která ho charakterizuje:
„Život je, jaký je, tak proč se tím trápit.“

Charakteristika:
Je to hodný kluk s jednoduchým přístupem k životu. Nikdy nespěchá. Nemá žádné dlouhodobé cíle. Dokud nepřijede Lucie a nepřevrátí jeho život naruby, nemá ambice být něčím nebo někým jiným, než byl dosud. Jeho způsob přijímání věcí „tak, jak jsou“ a tendence zjednodušovat problémy řadu poněkud komplikovanějších lidí z jeho okolí rozčiluje. Jeho životní filozofie je „nechat se unášet proudem.“ Neužívat si a nebýt šťastný je podle něj zločin. Jeho představa štěstí je najít si práci, která by mu bez velkého úsilí zajistila slušnou životní úroveň, což je často předmětem jeho sporů s otcem. Nerozumí komplikovanému ženskému světu, plnému důmyslností a náznaků, které jdou mimo jeho chápání. Věci vidí černobíle: „Pokud se ti holka líbí, líbí se ti. Pokud se ti nelíbí, tak ne.“

Má rád:
Dobré jídlo, dobré, jednoduché věci. Je velmi společenský – „Mí přátelé, můj svět.“ A především má rád Evu, do níž se zamiloval na první pohled.

Nemá rád:
Komplikace a námahu

Zázemí:
Nikdy neměl ve škole dobré známky. Přestal studovat, protože ho „to nikam neposouvalo“, a dal přednost práci, třebaže se svým otcem. Raději moc nepřemýšlí, protože pak je z toho zmatený. Nemá žádné velké ambice.

Cíle:
Žít a nechat žít. Získat Evu. Být dobrý fotbalista a živit se tím.

Překážky:
Neschopnost porozumět složitosti ženského světa, což mu dělá ze života peklo. Určitý strach z povinností. Jeho otec ho bude přesvědčovat, aby se vrátil zpátky do školy a naučil se vážit si námahy a práce.