Slovo režiséra a vedoucího projektu

Když jsem měl poprvé možnost seznámit se s náměty seriálu o „takové normální rodince“ Horákových, věděl jsem, že příběhy těchto nevšedně obyčejných lidí jsou přesně tím, co prožíváme každým dnem. Propojení zajímavých a sympatických postav hlavních hrdinů vytváří jedinečnou řadu vtipných i dojemných okamžiků, které bezpochyby přinesou do každé domácnosti kvalitní zábavu, potěšení, humor a především pohodu při sledování České televize.

Již samotná realita současnosti příběhu se pro nás stala velkou inspirací při psaní scénářů, kdy jsme se těšili na další zápletky, které hrdinům postavíme do cesty a oni je budou nuceni řešit. Vžívali jsme se do jejich starostí a prožívali zápletky spolu s nimi.

Jednotlivé postavy nám za tu dobu přirostli natolik k srdci, že výběr herců se pro nás stal téměř osobní záležitostí. Když jsme pak viděli celou rodinu a jejich přátele, jak ožívají na kamerových zkouškách, začali jsme se na natáčení moc těšit…

Tomáš Krejčí
režisér, vedoucí projektu

Slovo druhé režisérky

Mám radosť, že som sa k tomuto projektu dostala, pretože si myslím, že seriál je vtipne a múdro napísaný a práve vďaka nenásilnému situačnému humoru si ho dúfam obľúbia skoro všetky generácie. Príbeh rodiny Horákových s ľahkosťou rozpráva o radostiach a starostiach veľkej rodiny, o takých bežných, každodenných, ale samozrejme občas sa to našim hrdinom vymkne z rúk a vtedy je v dome poriadne „horúco“. Ja sa už teraz teším, ako nám spolu s hercami bude „horúco“ v lete v ateliéri a snáď to bude zábava pre nás a následne aj pre divákov.

Katarína Šulajová
druhá režisérka

Slovo dramaturga

Seriály jsou jako váš život. Radost i smutek, vztek i zábava, občas život na dluh a občas výlet… třeba i do Paříže. Práce na seriálu je stejná. Potkávání nových lidí, vedro ve studiu, smích při natáčení a stres ve střižně – stejně jako v životě. Proto mám ráda Horákovi a proto je taky budete mít rádi i vy. Určitě! Budete se dívat na svoje příběhy, možná se zasmějete situacím, při kterých jste se doma pěkně vztekali. Možná vám Horákovi dají typ na řešení mnoha horkých domácích chvilek, možná vás inspirují k odvážnějším krokům: třeba opravdu pojedete na výlet nebo se začnete učit anglicky nebo… ale to už nechám na vás. Přece vám neprozradím všechny zastávky hned na začátku plavby! Ale jedno vám zaručit můžu už teď: bude to jízda, která vás nezklame!

Jarmila Skopalová
dramaturg ČT