V Anglii přece žárliví nápadníci své soky nevraždí. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1991). Dále hrají: H. Fraser, P. Jackson, P. Moranová, M. Turner, M. Jessopová, P. Capaldi a další. Režie Brian Farnham

Pořad bylo možné přehrát do 6. 9. 2019
Video není k dispozici

Na zahradní slavnosti potkává Poirot dávného přítele, spisovatele Johna Harrisona, který mu představí svou atraktivní snoubenku, známou modelku Molly Deanovou. Mladý pár vypadá velmi zamilovaně, Molly dokonce před časem kvůli Johnovi opustila svého přítele Clauda Langtona. Poirot zkouší Molly věštit budoucnost z čajových lístků, ale snoubence patrně nic radostného nečeká. Zlé tušení se naplní překvapivě brzy. Molly havaruje s autem po selhání brzd, vyvázne však naštěstí bez zranění. Poirota postihne jiná nepříjemnost, při návštěvě Johnova domu jej na zahradě popíchají vosy. Claude je nedávno vystříkal benzinem, ale nebylo to nic platné. Proto slíbil, že přinese cyankali. Geniální detektiv tak může tříbit svůj úsudek na případu vraždy, která se ještě nestala, zatímco kapitán Hastings je zcela v zajetí své nové moderní hračky v podobě malého fotoaparátu.

Zajímavost: avantgardního sochaře Clauda Langtona ztvárnil Peter Capaldi, který exceluje coby premiérův zlý muž Malcolm Tucker v britském satirickém seriálu Je to soda a coby tajemný Doktor v VIII. řadě Pána času.

Originální názevAgatha Christie’s Poirot / Wasps' Nest
Stopáž51 minut
Rok výroby 1991
 ST HD 4:3
ŽánrSeriál