Je skvělá ve službách práva, ale občas si příliš komplikuje život. Úspěšný americký seriál o ženě plné sexu a paragrafů (1997–2002). Hrají: C. Flockhartová, C. Thorne-Smithová, G. Germann, L. N. Carsonová, G. Bellows, P. MacNicol, T. Donovan, J. Krakowská a další. Režie Jonathan Pontell

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na obrazovku se znovu vrací úspěšný americký komediální seriál, oceněný hned několika cenami Emmy a Zlatým glóbem, který se s nečekaným ohlasem vysílal v Anglii, Itálii, ale třeba také v sousedním Polsku. Kromě toho, že delší dobu pravidelně přitahoval k obrazovce diváky, vyvolal na stránkách časopisů také diskuse o postavení ženy v zaměstnání či v rodině a způsobu, jak jednat ve společnosti. Rozdělil Američany na několik odlišných táborů. Tento fenomen se jmenuje „Allymánie“.

Hlavní hrdince Ally McBealové je dvacet osm roků a je absolventkou práva na Harvardově univerzitě. Zatím je svobodná, přestože větší část svého života byla silně spjata s přítelem Billym Thomasem. Kamarádili se spolu od sedmi let. Hráli si dohromady na ulici, společně také prožili dobu studií a později se stali milenci. Když Ally byla vybrána ke spolupráci v prestižním právnickém časopisu Law Review a Billy ne, jejich cesty se náhle rozešly. Po nějaké době osud zavál Ally do malé právnické firmy, kterou vede její známý ze studií práva – Richard Fish. Ten se v prostředí soudů a právníků pohybuje jako vychytralý žralok, který přesně ví, kde a kdy navázat ty správné kontakty. Právě on nabídne Ally místo ve své firmě. A ironií osudu zde hned první pracovní den potká svého Billyho. Ano, skutečně – toho samého, s nímž se kdysi tak dlouho a důvěrně znala. Jenomže Billy je teď ženatý s krásnou a chytrou blondýnkou…

Komediálně laděný seriál Ally McBealová je vystavěn na rozporu dvou světů: toho všem dobře známého, reálného a světa fantazií. Díky zobrazení vnitřních představ a vnitřního hlasu hlavní hrdinky, máme přehled o tom, co si Ally skutečně myslí o klientech, svých spolupracovnících, mužích, anebo třeba ženě svého bývalého milence. Její vnitřní život tak navíc dostává originální, bohatší a komediální polohu. Scenárista seriálu David E. Kelley (manžel herečky Michelle Pfeifferové) nenechá představitele svých postav, ale ani diváky „odpočinout“: často nečekaně mění vývoj děje během jediné epizody, jindy nachází překvapivé navázání „příběhu“ hlavní hrdinky hned v následující části.

Pro představitelku Ally byla v konkursu vybrána herečka Calista Flockhartová (nar. 11. listopadu 1964 v Illinois) – vysoká, štíhlá, obdařená příjemnou a nekonveční tváří s velkýma očima a širokým úsměvem. Svou dráhu začínala na divadle, kde zaujala jako zlá Nataša ve Třech sestrách. Na Broadwayi debutovala úspěšně ve Skleněném zvěřinci, za roli v této hře obdržela cenu Nejlepší nový talent. Ve filmu se poprvé vyrazněji zablýskla v dramatu Petera Cohna Opilci, později hrála v úspěšné komedii Ptačí klec a v nejnovější filmové verzi Shakespearova Snu noci svatojánské. Málokdo z diváků tuší, co někdy obnáší odvrácená tvář účinkování v seriálu a s tím spojené obrovské popularity: například před samotným natáčením televizní producenti donutili Calistu, aby pro roli Ally zhubla více než deset kilo, což této fyzicky křehké ženě příliš na zdraví nepřidalo. V současné době Calista Flockhartová žije se známou hereckou hvězdou Hollywoodu, kterou není nikdo jiný než Harrison Ford (Blade Runner, Svědek, Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů a také titulní hrdina volné Spielbergovy trilogie o Indianu Jonesovi).

V USA byly uvedeno pět řad seriálu Ally McBealová. Česká televize nyní svým divákům nabízí prvních třiadvacet dílů seriálu, na něž budou navazovat další.

Videoupoutávky:
 Ally McBealová (3,25 MB)
 Láska, to je rovnice... (1,24 MB)
Co říct o Piškotovi? (1,28 MB)
S Renee se nikdy nenudíme! (1,13 MB)
Richard (0,7 MB)
Piškot (0,7 MB)
Nelle (0,7 MB)
 Ling (0,7 MB)
Originální názevAlly McBeal I
Stopáž41 minut
Rok výroby 1997
 ST 4:3
ŽánrSeriál