Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • papafredo 5. 8. 2011 14:09 Reagovat 3 0

  doporučuju toto krátké video.. k tématu

  http://www.youtube.com/watch?v=4bpcMfA9RHc

  • Názor 5. 8. 2011 21:27 Reagovat 0 0

   Asi nejlepší doporučení.

   Zajímavé video,ale dál už nic.Jenom pojmenovalo chudobu a ani nenaznačilo,jak ji vymítit. Nebo snad?nedejbože,máme se na ty žebráky snad vykašlat?

 • hmm 1. 8. 2011 10:34 Reagovat 1 0

  Bezohlednost

  To je příčina všeho zla na této planetě.

 • Jiří Hurda 30. 7. 2011 22:00 Reagovat 6 6

  Moderátor

  Nemůžu si pomoct, ale pan moderátor degraduje pořad neuvěřitelným způsobem. ČT má lepší lidi a nemluvím jenom o klasických matadorech - i mladé, "nové" tváře umí vést své pořady lépe než tento "moderátor". Jinak částečná vina medií je určitě objektivní názor - chybí mi pravidelně pořady světového formátu. Neměl by přeci být problém takové pořady přejímat i od zahraničních televizí. ČT by taky mohla rozebírat, kam tečou české peníze. Proč nerozeberete společnosti Člověk v tísni apod - jak sbírají peníze, podle čeho vybírají své projekty, co už dokázaly, jak dlouhodobé je jejich práce a další, aby lidé viděli, jaký to má smysl... a to všechno v dobrý časech a pravidelně.

  • Václav Starý 1. 8. 2011 19:48 Reagovat 4 2

   Nechápu, proč se vám nelíbí styl moderování Tomáše Šponara. Chápu, že v některých fázích to působilo trochu "ospale", ale ono zkuste si moderovat pořad o katastrofálním hladomoru veselejším způsobem (á la televize Nova)...

   • Jiří Hurda 3. 8. 2011 01:05 Reagovat 0 0

    viděl jsem to už nějaký den zpátky, takže mě teď prosím neberte úplně doslova... ale vadilo mi přes příliš opakovaný zdroj toho desatera a to formou ne jednoduchého přídavného jména, ale "další bod na tomto žebříčku sestaveném tím a tím je ... dále v desateru toho a toho, vytvořený pro ty a ty je.... apod. Dále položil Honzovi Moláčkovi dvě hodně podobné otázky - což je pro novináře ne úplně dobré, protože se musí opakovat, což Moláček i udělal :-) První host mi přišel naprosto zbytečný, protože prakticky neřekl nic k čemu by byla třeba přímo jeho odbornost. Takže proč tam byl? Buď mu pokládal špatně otázky nebo nebyl připraven host, tak aby řekl více faktů. Možná se mýlím, ale měl by to být i moderátor, kdo se dopředu s hostem připraví - zvláště u těchto pořadů (Události, komentáře jsou asi něco jiného vzhledem jejich každodennosti). Často se také opravoval ve smyslu "zemědělská půda, respektive půda sloužící k zemědělské činnosti" - to je přece naprosto to samé, tak proč to "respektive"? nebo "africký speciál respektive speciál z afrického rohu..." "Jan Moláček teď ve speciálu, zpravodajském speciálu" Pořád upravoval svůj projev podobným způsobem. Je mi jasné, že to chce zkušenosti, ale takovýhle přístup jsem už dlouho neviděl. Tento pořad šel udělat daleko lépe a myslím, že pan moderátor na tom nese velkou vinu. Druhá půlka pořadu je lepší a je to proto, že více mluví hosté než T. Šponar. Nova by z toho udělala úplné drama s ponurou hudbou přes celý pořad, což je daleko od zpravodajství. To ale neznamená, že si ČT může dělat podprůměrné pořady především po stránce formy :-(

    • Jiří Hurda 3. 8. 2011 01:11 Reagovat 0 0

     najeďte si část po 25:20 a poslouchejte ho asi 2 další minuty - pro mě je ten jeho styl skoro až tragický :-( Což si tohle téma nemůže dovolit

   • Pavel Krajtl 4. 8. 2011 12:11 Reagovat 0 0

    Vypadá jako opilý

    Dělá na mě dojem že je to něčí tlačenka. Zasekává se, breptá pokládá sugestivní otázky, vnucuje vlastní názor místo aby moderoval, maniluluje. Některé poznámky jsou neskutěčně tendenční, to by se profesionálovi stávat nemělo.

  • Reo 12. 1. 2012 20:53 Reagovat 0 0

   Mně se připravenost moderátory velmi líbí!

 • Michal Pokorný 30. 7. 2011 18:47 Reagovat 2 0

  Zaujal mě hlavně na konci pořadu pan Michal Romancev jeho lidský pohled na počínání čínských investorů v africe kterým jde jen o to aby v Africe vyrabovali ty suroviny ,které doma bud už nemají nebo jsou vzácné nebo strategicky důležité protože toto jak řekl je podstatné rozlišit pro koho a pro jaké lidi vlasně budují tu infrastrukturu,pan Sýkora mě sklamal jeho názor byl typičký kapitalistycký přístup přijet vydolovat a zmizet tak jak řekl pan Romancev evropané před 150n lety a jsou země které to dělají dodnes.

 • Zdenek 30. 7. 2011 11:39 Reagovat 5 0

  To si delate snad legraci?!! Na zacatku ukazete tabulku podle ktere je hlavnim vinikem USA a Svetovy potravinovy fond, s tim ze tyto dva viniky vynechate a zacnete u Somalske vlady. CT bylo pro me posledni medium kteremu jsem veril :( Tohle je ale do oci bijici.

  • Lord 17. 12. 2012 15:02 Reagovat 1 0

   Naprosto souhlasím, takovou degradaci pro mě jediného věrohodného kanálu (veřejnoprávní televize), na kterém se ještě dalo sledovat občas nějaké relace, se tímto počinem u mě odepsala. Bohužel dnes už se pravdu člověk dozví jen na internetě, a to ne vždy, všechna ostatní média nám prostě jen lžou a manipulují s námi.

 • Zdenek 30. 7. 2011 11:31 Reagovat 4 1

  Kdybych si poridil 10 deti, taky by mi umrely hladem.

 • Daniel Veselý 29. 7. 2011 10:17 Reagovat 4 0

  Muj nazor na relaci

  ¨ČT 24 by měla dostat mezinárodní cenu konformity a školit BBC (auto)cenzuře. V první minutě relace ukázala slide s desíti příčinami (viníky) hladomoru v Africkém rohu podle zpravodaje BBC v Africe Andrewa Hardinga ZDE. Na 1. místě jsou uvedeny Spojené státy a na 2. místě Světový potravinový fond. Po reportáži ve 12. minutě relace se k nim moderátor Tomáš Šponar slovně vrátí a dvakrát nepravdivě zdůrazní, že prvními dvěma viníky hladomoru jsou somálská vláda a hnutí Al-Šabáb, a těm se poté obsáhle věnuje, zatímco viníkům uvedených Hardingem na 1. a 2. místě, tedy Spojeným státům a Světovému potravinovému fondu, se moderátor a hosté v pořadu nevěnují prakticky vůbec. Šponar ke konci relace uvede Spojené státy coby paradoxního viníka v souvislosti s tímto hladomorem; vždyť jde o bohatou a štědrou zemi. Ta se podle Hardinga ale soustředí jen na boj proti mezinárodnímu terorismu a pirátství, tedy pouze na symptomy krize. http://blisty.cz/art/59558.html

 • Michal Rusek 29. 7. 2011 01:18 Reagovat 5 2

  Poděkování ČT

  Jedna z mála dobrých zpráv v poslední době je, že v ČT ještě zbylo pár lidí, kteří vnímají souvislosti jinak, než skrze chladnou logiku peněz. Omlouvám se, ale přeji všem, kteří zde uvádějí "racionální" důvody, proč neposlat 50 nebo 100 korun, které utratí kdykoliv za 2 či 4 piva, které však možná dokážou zachránit nějakým rodičům jejich děti, nebo přímo i dospělé, aby je v tomto nebo příštím životě potkalo osobně něco podobného. A taky jim přeji, aby si dobře zapamatovali názory, které mají dnes, a snažili se alespoň trochu představit si, jak jim při tom bude.

 • Atau 28. 7. 2011 23:13 Reagovat 1 1

  se Somalskem je to tezky; je to docela svebytnej stat, vetsinou se to tam kockovalo s Etiopii, nicmene v Somalsku existovali fakt vyspely staty v dobe kdy my tady behali s klackama po lesich. Na druhou stranu, musite se na to divat jinak - v tej oblasti je zazrak, ze tam vubec nekdo prezil a je zazrak, ze tam zijou lidi - je to nejsussi oblast primo na rovniku, s vyjimkou pobrezi Peru. Co hur, par tisic let tam doslova chcije a par tisic let je to poust', coz je duvod, proc tam ta civilizace taky skoncila. Dneska je tam bordel, hladomory, valky - duvody - znacny nerostny bohatstvi, konflikt Etiopie x Eritrea (ty staty vede jedna rozhadana 'rodina') prenesenej sem - jedny sponzoruj tamty, dalsi tamdlety, vysledek je zlej a islam v tom hraje prd roli. Jo a to somalsky pobrezi - tedka sou tam pirati, dotedka tam kradla pulka statu sveta ve velkym ryby za neskutecny gyga dolaru, Somalci z toho nemaj nic (a jen to more by uzivilo miliony). Jednou se to vyresi, jenze ted se nechce a 'leky' na to sou...a importovany jidlo vyresi tuplem prd. Dyby nic nedovezli, hladovy somalci by si brzy srovnali ty svy mafijany, cili jidlem se to jen zhorsi...

 • Black continet 28. 7. 2011 17:57 Reagovat 6 1

  poprosme spolecnost Durex,aby tam poslala kamiony s kondomy..jinak pochybuji,ze ty zeme se nekdy z toho vylizou..

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi