Fotografie a dokumenty o životě dětí, které směly žít, a o historii, ze které se lidstvo dosud nedokázalo poučit…

Sir Nicholas Winton Zpravodajská stanice ČT24 v sobotu 21. května od 16:30 odvysílá přímý přenos z vernisáže výstavy Wintonovy vlaky, která se bude souběžně konat na pražském Vyšehradě i v srdci Londýna na Liverpoolském nádraží. V pořadu vystoupí z Vyšehradu autor výstavy Wintonovy vlaky, fotograf a režisér Jaroslav Brabec, „Wintonovo dítě“ Asaf Auerbach a předsedkyně Sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová.

Diváci v přímém přenosu také uvidí, jak české Wintonovy děti budou z Prahy blahopřát ke 102. narozeninám siru Nicholasi Wintonovi. Výstavu spoluzahajuje velvyslankyně Velké Británie v ČR Sian MacLeod a ČT24 její projev z Vyšehradu odvysílá živě. Ve studiu ČT24 bude spolu s moderátorkou Barborou Kroužkovou autor knihy Proč holocaust Jan Horník.

Ve speciálu Wintonovy vlaky od 16:30 do 17:00 diváci uvidí příspěvky vytvořené z unikátních fotografií a rodinných dokumentů českých Wintonových dětí.

Ve stejný den (v sobotu 21. května) přinesou Události na ČT1 a ČT24 reportáž o průběhu výstavy Wintonovy vlaky přímo na londýnském Liverpoolském nádraží, kterou má zahájit sir Nicholas Winton. Účast přislíbili i anglický herec Jeremy Irons, filmový producent Barney Reisz nebo „Wintonovo dítě“ Lady Milena Grenfell-Baines.

Tým přímého přenosu Wintonovy vlaky na ČT24:

Moderátorka: Barbora Kroužková
Dramaturg: Bohumil Vostal
Režie přenosu: Pavel Hanuš
Editorka přenosu: Radka Stejskalová
Produkce: Emília Machalová
Art Director ČT24: Alan Záruba

Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P