Autem do života – speciálně vybavené auto pro bezpečnou přepravu postižených dětí. Komu a jak pomohly finanční prostředky ze 7. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie A. Sobotka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Diakonie ČCE – středisko Betlém obdržela ze 7. ročníku sbírky Pomozte dětem 250 000 Kč na zakoupení speciálně vybaveného auta pro postižené děti. Díky tomu bude zabezpečena dostupnost lékařské péče, aktivit a terapií dětí s tělesným a mentálním postižením z Domova Narnie. Ve spolehlivém, klimatizovaném a prostorném autě, vybaveném speciálním upínacím zařízením pro postižené a jejich vozíky, budou moci jezdit za rehabilitací, lékaři a aktivitami, které jim pomáhají a zlepšují kvalitu jejich života.

Cyklus dokumentů Kde peníze pomáhají, který se na obrazovce ČT objevuje už od roku 2002, informuje prostřednictvím vybraných příběhů o tom, komu a jak peníze ze sbírky pomohly. Diváci mají možnost navštívit prostřednictvím obrazovky nejen mnoho dětí žijících mimo vlastní rodinu, dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných, ale i dětí s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy a dětí ohrožených různými formami závislosti. Dokumenty představují i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života.
Stopáž6 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3
ŽánrDokument