Volnočasové aktivity – asistenční služba. Komu a jak pomohly finanční prostředky ze 7. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie L. Cingrošová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Asociace pomáhající lidem s autismem získala ve výběrovém řízení 7. ročníku sbírky Pomozte dětem 87 415 Kč. Pomocí odborně proškolených asistentů chce sdružení pomoci dětem s autismem aktivně trávit volný čas nácvikem a rozvojem vhodných dovedností. Umožní jim zvládnout nové výtvarné dovednosti pod vedením specialistů, kteří znají jejich možnosti. Aktivně trávený volný čas minimalizuje problémové chování a dává dětem pocit úspěšnosti, který zažívají zřídka. Dalším aspektem je umožnit i jejich zdravým sourozencům setkávat se a sdílet zkušenosti se soužitím s postiženým sourozencem a trávit určitý čas s rodiči bez ohledu na potřeby sourozence.

Cyklus dokumentů Kde peníze pomáhají, který se na obrazovce ČT objevuje už od roku 2002, informuje prostřednictvím vybraných příběhů o tom, komu a jak peníze ze sbírky pomohly. Diváci mají možnost navštívit prostřednictvím obrazovky nejen mnoho dětí žijících mimo vlastní rodinu, dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných, ale i dětí s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy a dětí ohrožených různými formami závislosti. Dokumenty představují i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života.
Stopáž6 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3
ŽánrDokument