Klub Asaben – volnočasové aktivity. Komu a jak pomohly finanční prostředky ze 7. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie K. Čtveráček

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Sdružení Petrov nabízí romským dětem v rámci projektu Kuře v Bronxu možnost užitečně strávit volný čas a omezit tak dobu, kterou tráví na ulici. Péče o děti začíná už od útlého věku formou klubu pro předškoláky – Asaben (úsměv). Navazuje kroužek Nulťáci a při nástupu do školy funguje doučování. Projekt usiluje o vyrovnanější možnosti dětí v přístupu ke vzdělání. Dále se snaží, aby romské děti – žijící v okolí střediska – nebyly znevýhodňované jazykovým handicapem, finanční nouzí nebo nesprávně fungující rodinou. Systematickou podporou a motivací ke vzdělávání dochází ke zkvalitňování jejich života a jednoduššímu začleňování do společnosti. Ze sbírky Pomozte dětem obdrželi v 7. ročníku 52 600 Kč.

Cyklus dokumentů Kde peníze pomáhají, který se na obrazovce ČT objevuje už od roku 2002, informuje prostřednictvím vybraných příběhů o tom, komu a jak peníze ze sbírky pomohly. Diváci mají možnost navštívit prostřednictvím obrazovky nejen mnoho dětí žijících mimo vlastní rodinu, dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných, ale i dětí s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy a dětí ohrožených různými formami závislosti. Dokumenty představují i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života.
Stopáž6 minut
Rok výroby 2006
 ST 4:3
ŽánrDokument