České centrum pro sanaci rodiny – středisko Beroun. Komu a jak pomohly finanční prostředky ze 7. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie L. Cingrošová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Občanské sdružení Střep – České centrum pro sanaci rodiny zřizuje střediska pomoci dětem a rodinám na celém území České republiky. Prostřednictvím zvyšování kvality rodinných a sociálních podmínek a dovedností se snaží pomáhat dětem ve věku 0–15 let, které jsou ohrožené zanedbáváním péče. Na projekt Pracujme společně, který bude realizován ve středisku Beroun, obdrželo sdružení v 7. ročníku sbírky Pomozte dětem 100 000 Kč. Cílem projektu je dosáhnout větší propojenosti pomáhajících institucí. Důležitá je i změna pohledu na sociálně ohrožené děti. Nejsou to děti problémové – ale děti, které mají těžkosti, a proto potřebují pomoc.

Cyklus dokumentů Kde peníze pomáhají, který se na obrazovce ČT objevuje už od roku 2002, informuje prostřednictvím vybraných příběhů o tom, komu a jak peníze ze sbírky pomohly. Diváci mají možnost navštívit prostřednictvím obrazovky nejen mnoho dětí žijících mimo vlastní rodinu, dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných, ale i dětí s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy a dětí ohrožených různými formami závislosti. Dokumenty představují i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života.
Stopáž6 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3
ŽánrDokument