Krizové centrum pro děti a mládež. Komu a jak pomohly finanční prostředky ze 7. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie Š. Kačírek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Sdružení SALUS, o.p.s. – jako zřizovatel Domova SALUS, získalo ve výběrovém řízení 7. ročníku sbírky Pomozte dětem 170 000 Kč.

Domov pro rodiče a děti v nouzi a Krizové centrum pro děti a mládež je součástí záchranné sociální sítě okresu Jičín.

Projekt řeší problematiku dětí, které se v důsledku tíživé osobní situace rodičů ocitly v krizové situaci, jsou ohrožené domácím násilím, nebo ztrátou péče přiměřené jejich věku.

Poskytuje okamžitou azylovou pomoc, zajišťuje diagnostický pobyt v ohrožení a pomoc při ohrožení či poškození akutní rodinnou krizí.

Cyklus dokumentů Kde peníze pomáhají, který se na obrazovce ČT objevuje už od roku 2002, informuje prostřednictvím vybraných příběhů o tom, komu a jak peníze ze sbírky pomohly. Diváci mají možnost navštívit prostřednictvím obrazovky nejen mnoho dětí žijících mimo vlastní rodinu, dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných, ale i dětí s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy a dětí ohrožených různými formami závislosti. Dokumenty představují i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života.
Stopáž6 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3
ŽánrDokument