Socioterapeutické programy. Komu a jak pomohly finanční prostředky ze 7. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie L. Cingrošová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hlavním posláním občanského sdružení LETNÍ DŮM je prevence sociálních patologií. Přednostně se zaměřuje na děti ohrožené nebo znevýhodněné nedostatečným, nevhodným, narušeným či patologickým sociálním prostředím, ve kterém vyrůstají nebo vyrůstaly. Projekt Spolu o krok dále je určen dětem z dětských domovů a jeho součástí jsou socio-terapeutické programy, kulturně-výtvarné programy, programy sociální prevence a výstava výtvarných děl dětí. Sdružení usiluje o všestranný osobnostní rozvoj dětí v ústavní péči, směřující k následnému adaptovanému přechodu do samostatného života.

Občanské sdružení Letní dům získalo v 7. ročníku 79 300 Kč.

Cyklus dokumentů Kde peníze pomáhají, který se na obrazovce ČT objevuje už od roku 2002, informuje prostřednictvím vybraných příběhů o tom, komu a jak peníze ze sbírky pomohly. Diváci mají možnost navštívit prostřednictvím obrazovky nejen mnoho dětí žijících mimo vlastní rodinu, dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných, ale i dětí s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy a dětí ohrožených různými formami závislosti. Dokumenty představují i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života.
Stopáž6 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3
ŽánrDokument