Zpravodajský přehled nejdůležitějších událostí z oblasti umění

Německý spisovatel a držitel Nobelovy ceny Günter Grass se po 60 letech přiznal k aktivní službě v jednotkách SS. Jeho čin vyvolal nejen v Německu bouřlivé diskuse a společenské otázky, například zda odlišovat tvorba a život autora. Také u nás je spousta umělců, kteří podporovali totalitní režim, spolupracovali s StB a těžili z toho výhody. Nikdo však dosud s velkým přiznáním nepřišel. Pozvání do diskuse přijali publicista Jan Rejžek a politolog Jaroslav Šabata.

V druhé půli Kultuře v regionech přivítá Zina Plchová starostu Moravského Krumlova Bartoloměje Pitlacha. Slavná Slovanská epopej secesního malíře Alfonse Muchy, která je od roku 1963 propůjčena právě do Moravského Krumlova, se vrací zpátky do Prahy. Slovanskou epopej tvoří 20 monumentálních pláten, na nichž jsou zachyceny výjevy z dějin českého národa a z dějin dalších slovanských národů.

O pořadu

Pořad v týdenním cyklu představuje nejzajímavější kulturní počiny uplynulého týdne v regionech České republiky. Hlavní částí pětadvacetiminutového pořadu je živá beseda s hosty k tématu, které aktuálně hýbe domácí kulturní scénou. Maximální snaha o kontaktnost a aktuálnost předkládaných informací se projevuje ve snaze zařadit do pořadu co nejvíce živých hostů z celé republiky. Autoři pořadu se chtějí průběžně věnovat všem oblastem kultury – divadlo, hudba, literatura, architektura, památky. Ojedinělou novinkou je blok krátkých informací, které nazírají na kulturní dění v prizmatu peněz. Závěr relace patří vždy anonci, která zve diváky na nejzajímavější kulturní akce příštího týdne.

Premiéra vždy v sobotu ve 12:30 na ČT24

E-mail: kulturavregionech@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3