Zpravodajský přehled nejdůležitějších událostí z oblasti umění

Mladí hudebníci mají v Česku mnoho možností spojit příjemný prázdninový pobyt s hrou na hudební nástroj. Obliba i rozličnost zaměření letních hudebních kurzy stoupá. Organizátorem jednoho z nich je vynikající houslista a host Kultury v regionech Václav Hudeček.

Druhá půle pořadu je věnována 17. ročníku dudáckého festivalu ve Strakonicích. Jedná se o jeden z největších svého druhu. Zajímavosti se dozvíme od ředitelky festivalu Evy Dreslerové. Kulturu v regionech moderuje Jiří Václavek.

O pořadu

Pořad v týdenním cyklu představuje nejzajímavější kulturní počiny uplynulého týdne v regionech České republiky. Hlavní částí pětadvacetiminutového pořadu je živá beseda s hosty k tématu, které aktuálně hýbe domácí kulturní scénou. Maximální snaha o kontaktnost a aktuálnost předkládaných informací se projevuje ve snaze zařadit do pořadu co nejvíce živých hostů z celé republiky. Autoři pořadu se chtějí průběžně věnovat všem oblastem kultury – divadlo, hudba, literatura, architektura, památky. Ojedinělou novinkou je blok krátkých informací, které nazírají na kulturní dění v prizmatu peněz. Závěr relace patří vždy anonci, která zve diváky na nejzajímavější kulturní akce příštího týdne.

Premiéra vždy v sobotu ve 12:30 na ČT24

E-mail: kulturavregionech@ceskatelevize.cz

Stopáž21 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3