Zpravodajský přehled nejdůležitějších událostí z oblasti umění

Kultura v regionech s datem 15. dubna 2006 bude mít dvě hlavní témata a tedy i dva hosty ve studiu. Tím prvním bude sběratel a mecenáš, původním povoláním právník, Richard Adam. Ten totiž na konci března otevřel v Brně největší galerii současného českého umění – Wannieck Gallery. Čím je jeho sbírka vyjímečná? Jaká díla zde mohou návštěvníci zhlédnout? Na tyto a další otázky týkající se sběratelství bude odpovídat Richard Adam přímo v brněnském studiu ČT.

Druhým hostem, který přijde do studia bude divadelní a filmový režisér Vladimír Morávek, který nabíral zkušenosti v göteborgské opeře ve Švédsku. Jaké byly jeho zážitky s tak velkým souborem? Nakolik se liší opera ve Švédsku a u nás v Čechách? I na to se zeptá Zina Plchová.
Dále jsou pro diváky připraveny aktuality z regionální kultury, pozvánky na vydařené kulturní akce a také profil divadelního režiséra Pavla Šimáka.

O pořadu

Pořad v týdenním cyklu představuje nejzajímavější kulturní počiny uplynulého týdne v regionech České republiky. Hlavní částí pětadvacetiminutového pořadu je živá beseda s hosty k tématu, které aktuálně hýbe domácí kulturní scénou. Maximální snaha o kontaktnost a aktuálnost předkládaných informací se projevuje ve snaze zařadit do pořadu co nejvíce živých hostů z celé republiky. Autoři pořadu se chtějí průběžně věnovat všem oblastem kultury – divadlo, hudba, literatura, architektura, památky. Ojedinělou novinkou je blok krátkých informací, které nazírají na kulturní dění v prizmatu peněz. Závěr relace patří vždy anonci, která zve diváky na nejzajímavější kulturní akce příštího týdne.

Premiéra vždy v sobotu ve 12:30 na ČT24

E-mail: kulturavregionech@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3