Další díl magazínu oceněného na na 3. ročníku Mezinárodního festivalu evropského umění Arts&Film v Telči (2007). Režie L. Cmíral

V koutku Evropy, kde se stýká francouzská, německá a švýcarská hranice, najdeme v městečku Weil am Rhein instituci, která je jedním z vůdčích center světového moderního designu – Vitra Design Museum. Ve velkoryse pojatém továrním areálu najdeme budovy od světoznámých architektů – tovární halu, kde společnost Vitra vyrábí zejména kancelářský nábytek, navrhl britský architekt Nicholas Grimshaw, budovu muzea Američan Frank O. Gehry, požární zbrojnici Zaha Hadid, konferenční centrum Tadao Ando – co jméno, to pojem. Společnost Vitra si vytkla za cíl mapovat historické i současné trendy v průmyslovém nábytkovém designu, proto v její sbírce najdeme na 3 000 vzorků reprezentujících všechny stylotvorné epochy.

S magazínem Styl jsme zaznamenali dvě události letošního léta – novou kolekci pro příští rok – tzv. Vitra Edition. Zúčastnili se jí tak zvučná jména jako Ron Arad, bratři Campanové z Brazílie, bratři Bouroullecové z Francie, Konstantin Grcic, Zaha Hadid, Hella Jongerius, Alberto Meda, Jasper Morrison či Naoto Fukusawa… Současně proběhla vernisáž výstavy My home: seven experiments for contemporary living, kde se sedm designérů zamyslelo nad pojmy jako relaxace, pohostinnost, barvy v bytě atd. Kromě toho jsme zaznamenali i výstavu k 100. výročí narození amerického velikána Charlese Eamese, který velmi výrazně ovlivnil design a styl bydlení po roce 1945.

Stopáž22 minut
Rok výroby 2007
 ST
ŽánrMagazín