I lodě mohou být ikonami designu (2007). Režie L. Králová

Na jedné z nejdůležitějších mezinárodních výstav motorových lodí v Evropě, Croatia Boat Show, která se koná přímo na vodě v chorvatském přístavu Split, je možno sledovat nejmodernější i klasický design motorových jachet i sportovních člunů. Nejnovější modely lodí se zde představují ve světové premiéře. Styl byl svědkem světové premiéry modelu Pershing 72 italské loděnice Ferretti group, která je jednou z nejvýznamnějších společností na světě, udávající tempo v designu a výrobě luxusních motorových jachet a sportovních lodí v délkách od 7 do 80 metrů.

Clara Carboni, která zastupuje lodě Pershing, nám představí podrobně interiér nového modelu Pershing 72, touto lodí se i svezeme a dozvíme se, jak se na ní dá žít.

Francesco Frediani, zástupce loděnice Riva, jedné z nejslavnějších značek motorových člunů, představí krásný dřevěný člun AquaRiva. Dnes již kultovní Riva vyrábí luxusní menší obytné motorové čluny, na nichž jezdí např. Brigitte Bardot. Tradice Rivy sahá do r. 1842 a podobně jako mezi auty např. Jaguár, i Riva pracuje s klasickým designem a stala se legendou už v 50. letech 20. století. Francesco Frediani nám předvede např. jak na modelu AquaRiva můžeme stahovat střechu a kde je skrytá komůrka na přebalování dítěte.

Italské lodě Pershing i Riva se vyznačují tzv. kompletním designem, designéři tu navrhují nejen tvar lodi, oken, ale i celý interiér včetně např. myčky na nádobí a šálků na kávu.

Jeden ze stánků na Croatia Boat Show patřil i českému časopisu Yachting Revue, jehož šéfredaktor Jan Langšádl nám přiblíží i další (nejen italské) trendy současného designu luxusních motorových jachet a výstavu jako takovou.

Stopáž22 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrMagazín