Váš průvodce designem a životním stylem (2007). Režie L. Cmíral

Pařížský veletrh Maison et objet, tedy Dům a předmět, už svým názvem naznačuje, co je jeho náplní. Ti, co jsou zvyklí na veletrhy našich středoevropských rozměrů, se nestačí divit, kolik čtverečních metrů se dá zaplnit nábytkem, bytovým textilem a dekorativními předměty všech stylů a velké kvality. Všichni evropští výrobci se do Paříže sjíždějí, aby tu bytovým architektům a odborným novinářům představili novinky pro rok 2007.

My jsme se zaměřili na novou výstavní halu, kde byl k vidění ten nejsoučasnější bytový design – svítidla z epoxy, silikonu i křišťálu, sedací nábytek všech tvarů, nejnovější nápady světově uznávaných designérů. Vyzpovídali jsme pro vás Arika Levyho, jehož práce jsme našli nejen u renomované sklářské firmy Baccarat, ale i u začínající značky ENO. Naomi Kaempfer, umělecká ředitelka značky Materialise.mgx představila unikátní technologií, kterou laser vytváří z vinylu snové předměty z jednoho kusu.

A co byste měli mít doma, abyste byli „trendy“? Zlatou barvu nebo vinylové samolepící dekorace, tzv. stickers. Inspiraci najdete ve Stylu!

Stopáž22 minut
Rok výroby 2007
 ST
ŽánrMagazín