Svět designu, architektury a životního stylu (2006). Režie L. Cmíral

Projekt 100 ikon českého designu se pokusil zmapovat český životní styl uplynulých sta let. Šlo o to podívat se na naši historii prostřednictvím věcí a obrazů, které definovaly dobu. V tomto dílu magazínu Styl se vrátíme do doby první československé republiky a zaměříme se na začátky designu, architektury a uměleckých řemesel. Zajímat nás bude především český kubismus a modernismus. Ukážeme si díla, která v oblasti architektury a designu kubismus nejlépe charakterizují, a podíváme se, kde lze kubistický design koupit a jak funguje v současném interiéru.

Období nebývalého rozmachu průmyslu a všech oborů umění, tak lze charakterizovat konec 20. a 30. let. V oblasti architektury, která se buduje podle zásad funkcionalismu, vznikají vynikající stavby, z nichž čerpáme inspiraci dodnes. My navštívíme pražskou kolonii Baba a podíváme se, jak se žije dnes ve funkcionalistické vile.

Meziválečné období minulého století nás dodnes udivuje svým tvůrčím duchem a schopností propojit jeho výsledky s kapitálem. Dvě jména za všechny: Tomáš Baťa – zakladatel obuvnického impéria a moderního Zlína, průkopník marketingu a reklamy; Ladislav Sutnar, průkopník moderního bydlení a bytového designu, moderní české hračky, zakladatel moderní typografie.

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 ST
ŽánrMagazín