Někdy je lepší si vzít sám, než čekat, až vás okradou. Venezuelská koprodukční komedie.
Hrají: O. Urdaneta, D. Lugo, A. Betancourt, M. Alvarez, F. Caballero a další. Režie Alejandro Saderman.

Ve Venezuele mají jedno oblíbené lidové rčení: Zloděj, který okrade jiného zloděje, zaslouží 100 let hájení. A není to zas tak dávno, kdy tamější bankovní systém zažil něco, pro co se v médiích ujalo označení "nejhorší finanční krize všech dob". Banky krachovaly jedna po druhé a lidé přicházeli doslova o všechno.

Horacio, Valmore, Rogelio a Vicente byli sice spořádaní otcové rodin a jinak vážení občané, ale i oni se tehdy ocitli na té špatné straně. A někdo se přece o rodinu postarat musí, takže nápad vyloupit banku se v takovém případě nezdá až tak skandální. Horacio má báječný plán, který musí vyjít, takže nakonec přátele opravdu přesvědčí. A v době, kdy nikdo neví, jestli zítra nepřijde o všechny úspory, je určitě lepší si vzít sám, než se nechat okrást. Dokonale zorganizovaná akce se rozjede přesně podle plánu a klape až do nečekaného zádrhele. Nejsou totiž na místě první.

Svižná komedie, jejíž námět potěší srdce každého, kdo kdy nechal své peníze nedobrovolně v sejfech nenasytných bank, slavila v době svého vzniku obrovské divácké úspěchy a její aktuálnost nejenže neklesá, ale ve spojení s současnou hypoteční krizí, dokonce stoupá.

Napište nám