Hobby magazín Jiřiny Bohdalové. Režie J. Vondráček

Obsah dílu

Přehrát vše

Čas malin – pan profesor Řezníček nás seznámí se žlutými malinami, na kterých si můžeme pochutnávat dvakrát do roka – poprvé v červnu a červenci, pak v podzimních měsících. Dozvíme se, jak se o tuto odrůdu starat, aby nás odměnila chutnými plody.

Náš host – zaznamenali jste, že 9. října byl Světový den vejce? Jiřina Bohdalová si tak zajímavý fakt nenechala ujít a do studia pozvala ing. Dagmar Tůmovou z Českomoravské Drůbežářské UNIE. Seznámíme se s tím, co jsou to tzv. omega vejce, jaká jsou vejce selenová, anebo cereální. Také na rady veskrze praktické dojde, a tak se například dozvíme, na co bychom si měli při nákupu vajec dávat pozor.

Vynálezce – ing. Miroslav Vacek vynalezl další variantu invalidního vozíku pro rychlejší přepravu postižených lidí. K urychlení přepravy vymyslel zadní nástavbu k invalidnímu vozíku, kterou tvoří cyklistický materiál ze staršího kola. Nástavba se k vozíku připojí pomocí speciální spojky, která kdysi byla součástí kol a běžně se u nás vyráběla. K této kombinaci se může zapojit i třetí, přední adaptér, což pomůže vozíčkáři i doprovázejícímu člověku k ještě lepší pohyblivosti.

Dobrá rada – pan Běhounek nemá nikdy nouzi o zajímavé nápady. Tentokrát vymyslel úplně obyčejné „udělátko“, pomocí něhož nám nebudou bouchat dvířka u kuchyňské linky.

Hit týdne – na výstavišti v Lysé nad Labem se Jiřina Bohdalová učí od pana Kubíčka vařit pštrosí držkovou polévku.

Na závěr pořadu se věnujeme našim dvěma soutěžím.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3
ŽánrZábava