26 minut
Dobrá rada nad zlato

17. říjen 2009

Část: Soutěž

Obsah dílu

Čas malin — Náš host — Vynálezce — Dobrá rada — Hit týdne

Části dílu

01:20
Čas malin
  Čas malin - pan profesor Řezníček nás seznámí se žlutými malinami, na kterých si můžeme pochutnávat dvakrát do roka - poprvé v červnu a červenci, pak v podzimních měsících. Dozvíme se, jak se o tuto odrůdu starat, aby nás odměnila chutnými plody.
  03:47
  Náš host
   Náš host - zaznamenali jste, že 9. října byl Světový den vejce? Jiřina Bohdalová si tak zajímavý fakt nenechala ujít a do studia pozvala ing. Dagmar Tůmovou z Českomoravské Drůbežářské UNIE. Seznámíme se s tím, co jsou to tzv. omega vejce, jaká jsou vejce selenová, anebo cereální. Také na rady veskrze praktické dojde, a tak se například dozvíme, na co bychom si měli při nákupu vajec dávat pozor.
   10:25
   Vynálezce
    Vynálezce - ing. Miroslav Vacek vynalezl další variantu invalidního vozíku pro rychlejší přepravu postižených lidí. K urychlení přepravy vymyslel zadní nástavbu k invalidnímu vozíku, kterou tvoří cyklistický materiál ze staršího kola. Nástavba se k vozíku připojí pomocí speciální spojky, která kdysi byla součástí kol a běžně se u nás vyráběla. K této kombinaci se může zapojit i třetí, přední adaptér, což pomůže vozíčkáři i doprovázejícímu člověku k ještě lepší pohyblivosti.
    15:17
    Jarmark rad
     16:22
     Dobrá rada
      Dobrá rada - pan Běhounek nemá nikdy nouzi o zajímavé nápady. Tentokrát vymyslel úplně obyčejné "udělátko", pomocí něhož nám nebudou bouchat dvířka u kuchyňské linky.
      17:59
      Hit týdne
       Hit týdne - na výstavišti v Lysé nad Labem se Jiřina Bohdalová učí od pana Kubíčka vařit pštrosí držkovou polévku.
       22:55
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        31. říjen 2009

        Napište nám