Hobby magazín Jiřiny Bohdalové. Režie J. Vondráček

Obsah dílu

Přehrát vše

Ve Škole květin nám odborník přes bylinky Jakub Krulich ukáže, že rozmarýn je nejen okrasná květina, ale i užitečná bylina. A také přenosná rostlina. Dozvíme se, jak ji pěstovat a jak s ní v různých ročních obdobích zacházet, aby dobře prospívala.

Hostem pořadu je pan Radek Šrol, který pohovoří o nových trendech v krmivech pro exotické ptactvo a malé savce. Poradí, co máme dělat, aby krmení našich domácích miláčků bylo zábavnější pro nás i pro ně. Vysvětlí, že i tato zvířátka trpí občas obezitou, proto je nutné dodržovat dietní režim.

Je mnoho drobných nápaditých módních doplňků, které se nám sice zalíbí, ale marně pátráme, kde by se daly koupit. Kdybychom věděli, jak si je vyrobit, pustili bychom se do toho možná sami. V rubrice Hit týdne nás o tom přesvědčí paní Regina Najdekrová. Seznámí nás s pracovním postupem jednoduchých aplikací metalických fólií, které nám mohou ozvláštnit trička, svetry, džíny nebo bundy.

Ačkoliv je únor – a je dávno po termínu soutěže „dárek nad dárky“, občas ještě dostaneme dopis, jehož obsah stojí zato. Tentokrát přišel z Kysúc ze Slovenska od paní Anny Mravcové z Olešné a byl zařazen do Jarmarku rad. Paní Mravcová zaslala vlastnoručně vyrobené krásné přihrádkové srdíčko s mnoha hezkými citáty a „zrnky múdrosti“. V jedné přihrádce byla třeba tato dobrá rada: „Neohrazuj se plotem, ale dobrými přáteli.“

Teď zas z jiného soudku. Pan Křížek z Kroměříže se ptá, zda je pravda, že existuje „jahodový strom“. Existuje! Přesvědčí nás o tom Lubomír Sitař.

Všechny, kteří vlastní nějakou historickou stavbu nebo památkově ceněnou vzácnost, určitě zaujmou informace herečky Uršuly Klukové, která se pustila do úpravy památkově chráněného domu ze 13. století. Až ho dokončí, chce v něm vytvořit Dámský klub. A jestli se jí to povede, určitě k podnikavé Uršule Klukové ještě zavítáme.

Rubrika Dnes vaří je vždy inspirativní. Už před časem jsme v našem pořadu poznali výhody jídelníčku, ve kterém je použito bio-syrovátky. Tentokrát nám ing. Anna Hanušová opět poradí, jak obohatit jídelní a dietní program, protože si s ní uvaříme ovesné bramboráčky. I při jejich přípravě použijeme biosyrovátku.

Tip na Valentýna jsme připravili s floristou Pavlem Hruškou. Spolu s Jiřinou Bohdalovou vytvoří z adventního věnce, který již dosloužil, vítací srdce ke svátku. Jak? Prozradíme jen, že použijí andělské vlasy – jemné drátky, které lze běžně koupit.

Na závěr pořadu se samozřejmě dostaneme k soutěži, výhercům i novým otázkám.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3
ŽánrZábava