Diskusní analytický týdeník o historických událostech. Mussolini pochoduje na Řím.

Letos na podzim uplynulo už osmdesát pět let od slavného pochodu Mussoliniho fašistických milicionářů na Řím. Na jeho konci se Mussolini dostal do čela italské vlády. Za svůj život toho stihl opravdu hodně. Vybudoval fašistický stát, válčil v Habeši, byl Hitlerovým partnerem, ale také autorem knihy o Mistru Janu Husovi. Pozvání do pořadu přijali historici a specialisté na italské dějiny, Pavel Helan a Ondřej Houska, kteří nedávno publikovali zajímavé studie o různých vazbách mezi Mussolinim a Československem.

Výjimečnou osobnost italského diktátora představí Historický magazín v sobotu 24. listopadu.

Diskusní analytický týdeník na kanálu ČT24 o historických událostech a jejích aktuálních souvislostech. Motto pořadu si klade otázku: známe dobře naši i světovou historii? Nepodléháme zejména při posuzování historických osobností mnoha mýtům, které do nás vložilo socialistické školství nebo různá umělecká díla a fikce? Dokážeme se ještě dnes pravdivě vcítit do myšlení lidí z nejrůznějších dob? Na tyto otázky se snaží každý týden odpovídat Historický magazín. Pokouší se o to rozborem dobových informací i snahou vcítit se do myšlení a atmosféry doby. To vše za účasti předních českých historiků a odborníků z jiných oborů, včetně přímých svědků událostí, které hýbaly dějinami.

Historický magazín moderují střídavě novinář Petr Brod, překladatel a publicista František Novotný, vojenský historik Eduard Stehlík a historička Marie Koldinská. Půlhodinový magazín režíruje Václav Křístek, dramaturgii týdeníku má na starosti Tomáš Brzobohatý.

Premiéra vždy v sobotu ve 21: na ČT24

E-mail: historickymagazin@ceskatelevize.cz

Historický magazín v textové podobě

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3