Diskusní analytický týdeník o historických událostech. Profesor Robert Kvaček.

Pátého července oslaví 75. narozeniny významný český historik profesor Robert Kvaček. Jeho jméno na titulu knih a učebnic je a vždy bylo pro zájemce o historii zárukou nezkresleného a zasvěceného podání našich dějin. Jako charismatický přednášející na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde působí již 51 let, se stal pro studenty několika generací žijící legendou.

Sobotní Historický magazín bude proto tentokrát celý věnován rozhovoru s profesorem Robertem Kvačkem. Moderátor Eduard Stehlík s ním rozebere například jeho životní cestu k historii, pohled na osudové období let 1938 – 1945, i jeho představu, jak budou jednou psát historici o naší době.

Diskusní analytický týdeník na kanálu ČT24 o historických událostech a jejích aktuálních souvislostech. Motto pořadu si klade otázku: známe dobře naši i světovou historii? Nepodléháme zejména při posuzování historických osobností mnoha mýtům, které do nás vložilo socialistické školství nebo různá umělecká díla a fikce? Dokážeme se ještě dnes pravdivě vcítit do myšlení lidí z nejrůznějších dob? Na tyto otázky se snaží každý týden odpovídat Historický magazín. Pokouší se o to rozborem dobových informací i snahou vcítit se do myšlení a atmosféry doby. To vše za účasti předních českých historiků a odborníků z jiných oborů, včetně přímých svědků událostí, které hýbaly dějinami.

Historický magazín moderují střídavě novinář Petr Brod, překladatel a publicista František Novotný, vojenský historik Eduard Stehlík a historička Marie Koldinská. Půlhodinový magazín režíruje Václav Křístek, dramaturgii týdeníku má na starosti Tomáš Brzobohatý.

Premiéra vždy v sobotu ve 21: na ČT24

E-mail: historickymagazin@ceskatelevize.cz

Historický magazín v textové podobě

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 4:3