Diskusní analytický týdeník o historických událostech. John Fitzgerald Kennedy.

Tento týden by se dožil devadesáti let pětatřicátý prezident Spojených států amerických John Fitzgerald Kennedy. Prezident, který se stal svým způsobem života, svou rychlou politickou kariérou i svou tragickou smrtí legendou. Historický magazín se pokusí podívat na Kennedyho bez zkreslení a vysvětlí, jaké měl skutečné politické výsledky, kdo se o ně především zasloužil a jaký byl v soukromém životě.

Pořad seznámí diváky také s aktuálními poznatky o atentátu v Dallasu v listopadu 1963. Hosty pořadu budou paní Eliška Hašková Coolidge, která začala právě za vlády prezidenta Kennedyho pracovat v Bílém domě, a historik Václav Horčička. Na atmosféru šedesátých let v Americe zavzpomíná také paní Slávka Peroutková, která tehdy se svým mužem Ferdinandem Peroutkou žila v USA.

Diskusní analytický týdeník na kanálu ČT24 o historických událostech a jejích aktuálních souvislostech. Motto pořadu si klade otázku: známe dobře naši i světovou historii? Nepodléháme zejména při posuzování historických osobností mnoha mýtům, které do nás vložilo socialistické školství nebo různá umělecká díla a fikce? Dokážeme se ještě dnes pravdivě vcítit do myšlení lidí z nejrůznějších dob? Na tyto otázky se snaží každý týden odpovídat Historický magazín. Pokouší se o to rozborem dobových informací i snahou vcítit se do myšlení a atmosféry doby. To vše za účasti předních českých historiků a odborníků z jiných oborů, včetně přímých svědků událostí, které hýbaly dějinami.

Historický magazín moderují střídavě novinář Petr Brod, překladatel a publicista František Novotný, vojenský historik Eduard Stehlík a historička Marie Koldinská. Půlhodinový magazín režíruje Václav Křístek, dramaturgii týdeníku má na starosti Tomáš Brzobohatý.

Premiéra vždy v sobotu ve 21: na ČT24

E-mail: historickymagazin@ceskatelevize.cz

Historický magazín v textové podobě

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 4:3