Rekapitulace

Poslední vydání týdeníku Planeta Věda a to nejen v tomto roce. Proto nabídneme rekapitulaci toho, co jste mohli v tomto pořadu vidět. Co výprava za poznáním, to stejný kolotoč. Týden co týden malý tým hledal to nejzajímavější z české vědy a snažil se vědecké pojmy ukázat v trochu lidském jazyce. Planeta Věda zaujala diváky, pořad získal renomé a jeho tvůrci několik cen od Akademie věd, Společnosti fyziků nebo v soutěži Česká hlava. Všechny díly týdeníku Planeta Věda lze najít na internetových stránkách, za tři roky trvání pořadu je to víc než 2 500 minut o zajímavé vědě. Kdyby je chtěl někdo znovu všechny vidět, strávil by u obrazovky dva dny v kuse. Když se to vezme, tak to zase není tolik.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž20 minut
Rok výroby 2008
 P ST