Svět vědy do nejmenších detailů – od vesmíru až po buňky. S Vladimírem Kořenem a českými geology tentokrát vyrazíme do jižní Ameriky – po stopách sopek a obřích kaňonů.

S Vladimírem Kořenem a českými geology tentokrát vyrazíte do Jižní Ameriky. Nikaragua a Kostarika jsou častným dějištěm zemětřesení, sopečných erupcí i tragických sesuvů půdy. Čeští vědci tu začali geologickou situaci a mapovat a doufají, že jejich výsledky pomohou v budoucnu místní obyvatele lépe ochránit.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3