Na sever od Prahy, v úzkém skalnatém údolí u řeky Vltavy, se před 1500 lety utábořili stovky lidí. Kdo to byl? Odkud přišli? Proč se usídlili právě tady? Spousta otázek, jistota jediná – v Roztokách v polovině prvního tisíciletí – stála na tehdejší dobu nečekaně velká slovanská vesnice. O průlomovém archeologickém výzkumu, který právě v Roztokách u Prahy probíhá, budou v neděli 22. října v pořadu Planeta Věda hovořit pracovníci Archeologického ústavu AV ČR Martin Kuna a Naďa Profantová.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3