Pořad Planeta Věda se tento týden ještě vrátí k pražskému kongresu Mezinárodní astronomické unie. Do Prahy se v srpnu sjely astronomické špičky, mezi kterými nechyběl kupříkladu jeden ze dvou astronomů, kteří minulý týden získali Nobelovu cenu.

Současná technika umožňuje vidět do hluboké minulosti vesmíru. Změnil se nějak pohled na vznik hvězd nebo galaxií? A jak se rodí hvězdy? Jaké jsou teoretické představy o konci galaxií? To se pokusí vysvětlit v pořadu Planeta Věda Soňa Ehlerová z Astronomického ústavu Akademie věd.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3