Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v uplynulých sedmi dnech ve světě kultury.

Mezinárodní festival studentských filmů Fresh Film Fest začal ve středu v Karlových Varech. Na letošní čtvrtý ročník se přihlásilo téměř 700 filmů z celého světa. Vedle studentských filmů nabídne festival i sekci Lekce Václava Havla, který na festival vybral tři významné filmy z české kinematografie nebo přehlídku filmů Martina Scorceseho a Quentina Tarantina. Novinkou je sekce filmových debutů – vedle světových autorů se promítnou Pusinky Karin Babinské nebo Pravidla lži režiséra Sedláčka.

Dnešní Týden v kultuře také zavede diváky na právě probíhající festival Letní Letná, na kuriózní krádež sochy přímo z centra Václavského náměstí a na další novinky z kultury, které přinesl tento týden.

Pravidelné sobotní zastavení nad současnou kulturou ve studiu zpravodajské stanice ČT24. Aktuální pohotový pohled kulturního týdeník tak dotváří zpravodajství, které denně mapuje pořad Události v kultuře. Dvě hlavní témata – hosté, reportáže, rozhovory. Nechybí ani souhrn nejzajímavějších kulturních podniků uplynulého týdne. Vše živě s moderátorkou Lucií Klímovou.

Premiéra vždy v sobotu v 9:05 na ČT24.

E-mail: tydenvkulture@ceskatelevize.cz

Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3