Miniaturní vláčky, koleje, nástupiště. Parta modelářů v Hamburku to dotáhla tak daleko, že nedávno vytvořili vůbec největší miniaturní železnici na světě.

Obsah dílu

Přehrát vše

Miniaturní vláčky, koleje, nástupiště. Kdo by si alespoň jednou nehrál s modelovou železnicí. Pro některé fandy se ale tato zábava stala celoživotní vášní. Parta modelářů v Hamburku to dotáhla tak daleko, že nedávno vytvořili vůbec největší miniaturní železnici na světě.

Restaurační práce se rozjely na nejsvatějším místě židovství, na Zdi nářků v Jeruzalémě. Starobylé kameny, které ji tvoří, jsou ve špatném stavu, a některé její části hrozí zřícením. Cílem oprav je celková údržba památky, ale i zajištění bezpečnosti věřících, kteří se na posvátné místo chodí modlit.

Prvního dubna začala v Italské Florencii výstava unikátních minerálních krystalů. Prohlédnout si tam můžete vzácné nerosty z celého světa, některé až tři miliony let staré.

Soutěž

Červen

V červnu nás zajímalo, v jakém roce poprvé popsal princip alergií rakouský pediatr Clemens von Priquet. Správně bylo za B) 1906.

Výherci:

2.6. 2012 Blanka Belzová, Brno-Lesná

9.6. 2012 Vladimír Starý, Velké Meziříčí

16.6. 2012 Zuzana Kožíšková, Praha 6

23.6. 2012 Radomír Smeták, Troubky

30.6. 2012 Lucia Sáčková, Brno

Soutěž bude pokračovat po prázdninách s premiérovými díly pořadu.

Stopáž21 minut
Rok výroby 2009
 P ST