Obsah dílu

Přehrát vše

Hlavním tématem budou novinky v oblasti alternativních pohonných hmot. Vědci po celém světě jejich výzkumu věnují stále větší pozornost. Neustále slyšíme o hrozbě vyčerpání světových zásob ropy a také o tom, že automobily mají negativní dopad na naše životní prostředí.

Sotva se od Mezinárodní vesmírné stanice odpojil raketoplán Atlantis, na oběžnou dráhu se vydalo další vesmírné plavidlo – ruská raketa Sojuz. Na palubě má vůbec první vesmírnou turistku – Američanku íránského původu Anushu Ansariovou. Původně si chtěla na svůj skafandr připevnit i vlajku země, odkud pochází, ale ruská i americká vláda ji od toho odradily.
Mladý holandský architekt Janjaap Rujsenars žene design do krajností. Holandské veřejnosti představil už na první pohled neobvyklou postel. A čím že je tak zvláštní? Zní to neuvěřitelně, ale postel se vznáší ve vzduchu.
Londýn je znám pro své dopravní zácpy. Ty jsou věčným problémem nejen stále spěchajících businessmanů, ale hlavně lékařů záchranné služby. Londýnští záchranáři se proto rozhodli, že zřídí speciální jednotku lékařů, kteří k akutním případům vyráží na kolech.

Soutěž

Červen

V červnu nás zajímalo, v jakém roce poprvé popsal princip alergií rakouský pediatr Clemens von Priquet. Správně bylo za B) 1906.

Výherci:

2.6. 2012 Blanka Belzová, Brno-Lesná

9.6. 2012 Vladimír Starý, Velké Meziříčí

16.6. 2012 Zuzana Kožíšková, Praha 6

23.6. 2012 Radomír Smeták, Troubky

30.6. 2012 Lucia Sáčková, Brno

Soutěž bude pokračovat po prázdninách s premiérovými díly pořadu.

Stopáž21 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3