Aktuální reportáže ze Starého světa. Proměny kontinentu zaznamenané okem zpravodajů ČT.

V Kosovu zvolí v sobotu nový parlament. Hlasování se koná ve stínu probíhajících rozhovorů o konečném postavení této provincie. Jak volby ovlivní vyjednávání a mají vůbec kosovští Albánci důvod se se Srby dohodnout? Odpovědi hledal Adam Kautský.

Parlamentní volby se konaly i v Dánsku. Vládní koalice premiéra Anderse Fogha Rasmussena dostala znovu důvěru voličů – dá se tak čekat pokračující politika přísnějších přistěhovaleckých zákonů. Více v příspěvku Ivany Bělouškové. Imigrace není jen dánské, ale celoevropské téma. Starému kontinentu dělají starosti hlavně nelegální běženci. Ti, kteří se snaží dostat do jižních států po moři z Afriky, často přijdou o život. Jak vypadá jejich strastiplná cesta, zkoumal francouzský novinář Dominique Mollard, kterému se podařilo dostat na loď s uprchlíky.
V Evropském parlamentu se rozpadla krajně pravicová frakce, stojí za tím tvrdé výroky europoslankyně a vnučky Benita Mussoliniho Alessandry. Detaily přinese bruselská zpravodajka Barbora Šámalová. Vysoké Tatry vzali útokem developeři a zahraniční investoři. Proč a jaké to bude mít dopady, se diváci dozví v reportáži Ladislava Kerekeše. Pořad moderuje Roman Fojta.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3