Z Evropských událostí se dozvíte stejně brzo jako vlády členských zemí EU, jak chce Evropská komise vyřešit největší problém jaderné energetiky: skladování vysoce radioaktivního odpadu.

Co s vysoce radioaktivním odpadem je hlavolam jaderné energetiky. Evropská komise ho hodlá vyřešit vydáním závazné směrnice o parametrech trvalých úložišť. Mají být hlouběji než 300 metrů pod povrchem zemským a pouze v určitých geologických podmínkách, které jsou pro skladování takového odpadu vhodné. V Evropských událostech se také dozvíte leccos o sociálních dopadech hospodářské recese na evropské země a uvidíte řadu zajímavých záběrů barcelonského chrámu La Sagrada Familia, který v neděli 7. listopadu vysvětí papež Benedikt XVI. La Sagrada Familia je nedokončeným, ale už nyní monumentálním dílem katalánského architekta Antoniho Gaudího.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 P ST