V sousedním Rakousku se minulý týden trochu pootočila politická scéna. Do říjnových voleb vládla Lidová strana v koalici s problematickou, radikálně pravicovou formací Jörga Haidra. Volby vyhráli sociální demokraté. Po třech měsících úporných jednání, která vedli především s lidovou stranou, se v Rakousku ujala vlády velká koalice. Rakousko se vrátilo k něčemu, s čím mělo dlouhá desetiletí dobrou zkušenost. Více už ve své reportáži poví Anetta Petrovičová.

V pořadu Evropské události se bude mluvit také o rozrůstající se Evropské unii. Ta se letos totiž rozrostla o dvě země a hned o tři oficiální řeči – bulharštinu, rumunštinu a irštinu. Oficiálních jazyků je tak už 23 a v budoucnosti možná přibudou další.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3