Srbové volili parlament. Evropa volby sledovala hlavně s ohledem na situaci v Kosovu. Jak hlasování může ovlivnit jednání o konečném statusu provincie, se dozvíte z reportáže Karla Rožánka. Po Češích a Polácích řeší problém s nelegálním odpadem z Německa i Maďaři. Detaily o tom, jak vydělávají pašerácké mafie nabídne reportáž našeho zpravodaje Ladislava Kerekeše.

V materiálu Evy Pláničkové nahlédneme do Severního Irska, kde policie kryla vraždy a další trestnou činnost svých informátorů. Nejchudší obyvatelé Ruska řeší, kde seženou potraviny za přijatelnou cenu. Jde o důsledek nových imigračních zákonů. Podrobnosti prozradí Jan Moláček.

V příspěvku Pavla Šimka se podíváme do Francie za tamními vinaři, kteří čelí ekonomické krizi a musí likvidovat vinice. Filip Kanda nás prozměnu zavede do prostředí španělských squatterů, kterých je čím dál víc a úřady si s nimi nevědí rady. Řecká vláda je na kordy s aukční síní Christies. Proč? Dozvíte se v příspěvku Venduly Krejčové. Evropské události v sobotu 27. ledna moderuje Roman Fojta.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3