Polská vládní krize je zažehnána. Chvíli to vypadalo na předčasné volby, ale nakonec zůstalo všechno při starém a u moci je staronová koalice v čele s premiérem Jaroslawem Kaczyńským. Z Polska se přihlásí zpravodaj Miroslav Karas.

Španělské pobřeží Costa del Sol je oblíbenou destinací českých turistů. Populární letovisko ale začíná praskat ve švech a i místním lidem vadí, že tu je doslova hlava na hlavě. Jestli se na pobřeží bude dál stavět, ví David Plocek.
Ve Francii začne příští rok v únoru platit zákaz kouření na veřejných místech. Nejvíce to vadí trafikantům. Podrobnosti od Zdeňka Velíška. Britské ministerstvo zahraničí odstartovalo kampaň proti nadměrnému pití. Je zaměřená hlavně na mladé lidi. Reportáž připravil Tomáš Eyem.
Německo žije případem utýraného chlapce Kevina. Rodičům ho měli dávno odebrat, dítě ale propadlo sítí sociálních a justičních úřadů. Víc od Ivany Bělouškové.
Neposkvrněný kraj jihofrancouzského Camarque možná poznamená stavba mostu přes řeku Rónu. Někteří místní jsou pro, jiní proti. Připravila Eva Pláničková.
A nakonec se podíváme do Bruselu a budeme pátrat po stopách legendárního Járy Cimrmana.
Evropské události moderuje Petra Flanderková. Začátek pořadu bude mimořádně už ve 14:35 kvůli sobotním komunálním volbám.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3