Evropské události 29. dubna shrnou vývoj v Maďarsku po volebním vítězství vládních socialistů a liberálů. Zpravodajka Anetta Petrovičová také přinese reakce na výroky českého premiéra o slovenské ekonomice. Navíc ještě zaznamenala příběh jediného z likvidátorů nehody černobylské atomové elektrárny, který žije na Slovensku.

Jestli je 20 let po výbuchu Černobylu možný život v okolní uzavřené zóně, na to odpoví příspěvek Tomáše Eyema. Navzdory stínu černobylské tragédie si Evropa připomínala i Den obětí holocaustu a Pochod živých. Zdeňkem Velíšek se zajímal o to, jak se zemědělci v podhůří francouzských Alp potýkají s globalizací.
A Barbora Šámalová zavítala do belgických kostelů, které obsadili nelegální přistěhovalci v protestu proti zpřísňování azylových podmínek. Poslední dubnové Evropské události uvádí Petr Kopecký.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3