Pravidelný týdeník shrnující evropské dění přinese nejprve reportáž z Německa, které šokoval útok na občana černé pleti. V braniborské Postupimi ho zbili dva muži do bezvědomí. Od té doby bojuje o život v místní nemocnici. V Evropě sílí projevy extremismu, jak se dozvíte i z dalších příspěvků.

První máje už v Evropě dávno necharakterizuje jen mávání praporků v disciplinovaných průvodech. Ten letošní první máj byl spíš hodně militantní, někde až surově násilnický. Reportáž Petra Kopeckého mapuje oslavy tohoto svátku například ve Švédsku, Švýcarsku, Francii či Německu.

Francie prožila nedávno – na svých předměstích – velmi horké chvíle. Nikdo to v Paříži neřekne přímo, ale listopadové bouře na přistěhovaleckých sídlištích jsou určitě jedním z důvodů, proč se veMezi obrazy, které v aukci dosáhly na odhadovanou maximální cenu, patřila i díla Pabla Picassa. Germainin portrét z malířova modrého období se vydražil za 18 milionů dolarů. Ještě více, 34 milionů, zaplatili zájemci za Picassův obraz Le Repos, odpočinek, ze třicátých let minulého století.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 4:3