Evropské události v sobotu 15.dubna zhodnotí porážku francouzské vlády v boji o reformu zaměstnávání mladých. Martin Řezníček představí dopadeného kmotra sicilské mafie Bernarda Provenzana. V Maďarsku ukáže Tomáš Eyem problémy, které provázejí přestavbu Budapešti. Berlínská zpravodajka ČT Hana Scharffová se vrátí k povodním v Německu a násilí na tamních školách.

O evropském programu studentských výměn Erasmus ve Francii bude hovořit Eva Pláničková. A z Bruselu nová zpravodajka ČT Barbora Šámalová upozorní na kampaň Evropské komise proti rakovině prsu. Nově zveřejněnou publikaci EK o tomto závažném problému najdete na internetové adrese:
europa.eu.int/comm/health/ph_projects/2002/cancer/fp_cancer_2002_ext_guid_01.pdf. Velikonoční Evropské události uvádí Petr Kopecký.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3