Kdesi na něj možná čeká ta pravá a jediná. Zatím však jeho život naplňují souboje a milostné avantýry. Britská romantická komedie z napoleonské Francie.
Hrají: J.-M. Barr, M. Richardsonová, A. Frielová, R. E. Grant a další. Režie: Harry Hook.

Vikomt Jacques St. Ives je původem šlechtic, přesto se podivným řízením osudu ocitl v hodnosti kapitána v Napoleonově armádě. Svou rodinu ztratil tento mladý, pohledný muž v revoluci a svou nevinnost v bitvách. Husaři jsou odjakživa přelétaví ptáčci a Paříž roku 1813 je městem soubojů, vína a žen. A Jacques dělá čest pověsti své jednotky a plnými doušky vychutnává vše, co mu může metropole nad Seinou nabídnout. Netuší ovšem, když se tak žene z jednoho souboje do druhého a z jedné ložnice do druhé, jak zásadním způsobem změní tento způsob existence jeho osud. Netuší, že brzy bude místo slušivé kapitánské uniformy nosit vězeňské hadry ani to, že tam kdesi za mořem na něj čeká nejen veliká a opravdová láska, ale i největší překvapení jeho života...

Přepis jednoho z méně známých románů Roberta Louise Stevensona, známého našim čtenářům především svými díly Neviditelný, Klub sebevrahů, Doktor Jekyll a pan Hyde, Tajuplný ostrov atd.

Jean-Marc Barr (Jacques) se narodil v r. 1960 v Německu americkému otci a francouzské matce. Známe jej např. z filmů Prolomit vlny či Naděje a sláva.

Role staršího páru si vychutnali Miranda Richardsonová (Tanec s cizincem, Posedlost, Tom a Viv, Hra na pláč) a Richard E. Grant (Pret-a-porter, Spiceworld, Jack a Sarah a především Červený bedrník, jehož ČT uvedla v nedávné době.)

Napište nám