Z toho pekla není úniku. Slavný britský film v hlavní roli s legendárním Seanem Connerym, který zemřel tuto sobotu ve věku 90 let (1965). Hrají: S. Connery, H. Andrews, I. Bannen, I. Hendry, O. Davis, M. Redgrave a další. Režie Sidney Lumet

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Upoutávka

Upoutávka

Disciplína je základ všeho, každého vzpurného ducha je třeba zlomit. A přeběhnout v plné polní pod palčivým africkým sluncem několikrát po sobě umělý písečný pahorek, to dokáže zlomit i ty nejsilnější. O tom je alespoň přesvědčen seržant Wilson, který je – díky svému slabošskému veliteli – de facto jediným pánem a vládcem anglického kárného tábora kdesi v libyjské poušti. Jeho úkolem je udělat z té vězeňské sebranky, z těch slabochů, zlodějíčků, ulejváků a dezertérů zase správné chlapy, vojáky tělem i duší. A on je z nich udělá, i kdyby je to mělo stát život. Ti, kdo tohle peklo opouštějí, vědí, že se sem už nikdy nechtějí vrátit. Ti, kdo přijíždějí, netuší, co je tu čeká. Netuší to ani pětice nejnovějších „přírůstků“ v čele s degradovaným seržantem Robertsem, na němž si Wilson a jeho pravá ruka Williams hodlají obzvláště smlsnout.

Film natočený podle románu a divadelní hry Raye Rigbyho získal řadu mezinárodních ocenění, mimo jiné např. cenu BAFTA za kameru a cenu za scénář na MFF v Cannes v roce 1965.

Foto a video © 1965 Warner Bros. Entertainment Inc.

Pahorek očima Jana Bernarda

Pahorek očima Jana Bernarda

Hodnocení filmu: 85 %

Sidney Lumet
režisér

Sidney Lumet

* 25. 6. 1924

† 9. 4. 2011


Sean Connery
herec

Sean Connery

* 25. 8. 1930

† 31. 10. 2020


Originální názevThe Hill
Stopáž119 minut
Rok výroby 1965
 )D( ST HD čb
ŽánrFilm