Mafiánský šéf v roli pacienta, který se nechce vzdát svých metod a zbraní. Robert De Niro a Billy Crystal v hlavních rolích americké komedie.
Dále hrají: L. Kudrowová, J. Viterelli, R. C. Castellano a Ch. Palminteri. Režie Harold Ramis

Paul Vitti, šéf newyorské mafiánské rodiny má velké problémy, o kterých nechce a ani nemůže mluvit se svými podřízenými. Sám to nechápe, ale už není ten „tvrďák“, jakým kdysi býval a stále by ještě měl být. O násilí či zabíjení se najednou bojí i přemýšlet. Potí se mu ruce, má pocity úzkosti, panického strachu a nad televizními romancemi brečí jako malá holka. A to je v jeho postavení nejen potupné, ale zcela nepochopitelné a nemožné. Právem se obává, aby se jakékoliv informace o jeho slabosti nedostaly na veřejnost. V podsvětí, kterému zatím vládne, by pro něco podobného rozhodně nikdo neměl žádné pochopení a dostal by „hodinovou výpověď“. Teď je navíc na něco podobného obzvlášť nevhodná doba, protože hrozí nová válka gangů. A tak si Vitti tajně najme obyčejného psychiatra Bena Sobela, aby mu pomohl, když na něj přijdou okamžiky úzkosti. Ten tím rázem ztrácí vlastní soukromí a panovačnému pacientovi musí být k dispozici v každou denní i noční hodinu. Oba muži jsou zcela rozdílní a jejich setkání nemohou zůstat bez konfliktů i vzájemného ovlivňování…

Komedii z mafiánského prostředí natočil režisér Harold Ramis, příběh zaujme vtipnými dialogy, jiskřivými situačními gagy a skvělými hereckými výkony. Zejména to platí pro hlavní dvojici. Robert De Niro jako všemocný Paul Vitti a Billy Crystal v úloze psychiatra Bena Sobela si své herecké úkoly prožívají s neobyčejnou chutí a oslňují působivou gestikou a mimikou. Pozornost na sebe strhává i nepříliš známý Joe Viterelli, v postavě Vittiho osobního strážce Jellyho, nebo Crystalova nastávající, Lisa Kudrowová, divákům známá především ze seriálu Přátelé.

Dále hrají: L. Kudrowová, J. Viterelli, R. C. Castellano a Ch. Palminteri. Režie Harold Ramis

Napište nám