Někdy hledáme lásku tak úporně, že ji cestou skoro přehlédneme. Úsměvný příběh starého mládence a slepé dívky v čínském filmu (2000). Hrají: Benshan Zhao, Jie Dong, Lifan Dong a další. Režie: Yimou Zhang
V čínském znění s titulky

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Starý mládenec Čao si ve svém osamělém životě nijak nelibuje. Rád by se oženil a dělá pro to, co může. Jeho poslední vyvolená je sice trochu rozměrnější a má stejně rozměrného a docela nevychovaného syna, ale to zamilovanému Čaovi nevadí. Už už by rád zasedl se svou novou rodinou ke společnému stolu. Má to ale háček. Jeho dáma je také dost náročná a dělníkovi Čaovi nezbyde než hrát majetného. Peníze na dárky a květiny už ale začínají docházet a jeho láska si přeje nákladnou svatbu. Nešťastný Čao nemá nic, jen přítele, který má geniální nápad, jak vydělat peníze. Přemění starý autobus v městském parku na místečko lásky pro zamilované dvojice a budou ho provozovat. Skoro to vypadá, že to vyjde, takže Čao slíbí, že zaměstná ve svém „hotelu“ i snoubenčinu nevlastní dceru Wu Jing, která je slepá a doma beztak jen darmo ujídá. Jenže autobus jednoho dne zmizí, Wu Jing se nemá kam vrátit a k dovršení všeho se Čaovi jeho vyvolená nechává zapírat. Mohl by to být konec, teprve teď to však naopak všechno začne.

Čínského režiséra Yimoua Zhanga (I-mou Čang) netřeba dlouze představovat, patří k nejdéle zářícím stálicím čínské kinematografie na světovém filmovém nebi. Jeho největšími přednostmi jsou schopnost obsadit a vést skvělé herce, nevšední cit pro vyjádření poloh lidské duše prostřednictvím filmových výrazových prostředků a vytříbené výtvarné vidění. Je stejně tak schopen natočit živé historické drama (Vyvěste červené lampiony, Klan létajících dýk, Šanghajská triáda) jako poutavý příběh ze současnosti (Příběh Qiu Ju, Rudé pole, Šťastné chvíle) a právem mu patří jedno z nejčestnějších míst v současné světové kinematografii.

Originální názevHappy Times
Stopáž93 minut
Rok výroby 2000
 T
ŽánrFilm