Největší tuzemské oslavy vstupu Česka do Schengenu proběhly na česko-polsko-německém pomezí v Hrádku nad Nisou. Zúčastnili se jich premiéři všech tří zemí i předseda Evropské komise Josse Manuel Barroso. Dlouho očekávaný okamžik, tak nazvala otevření hranic německá kancléřka Angela Merkelová.

Spor o nový silniční most do Polska vedou obce v pohraničí Orlických hor a tamní ochranáři. Vzniknout by měl v Bartošovicích v Orlických horách a spojit by měl břehy, které rozděluje Divoká Orlice. Projekt podporuje i Královéhradecký kraj. Podle ochranářů je ale stavba zbytečná.
Lesníci na východě Čech začali ve velkém střežit lesy. Zloději stromků totiž za sebou nechávají doslova spoušť. Jejich řádění se například nevyhnula ani Chráněná krajinná oblast Železné hory.
ČT24 v pátek 21. prosince ve 20:33 hod.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3