Sesuv půdy, který na začátku srpna ohrozil hosty ústecké výletní restaurace Větruše, je rozsáhlejší, než se předpokládalo. Náklady na sanaci svahu by mohly dosáhnout až dvě stě milionů korun. Ústí na Labem přitom Větruši nákladně opravilo nedávno.
Neznámý pachatel otrávil v Dětském ranči v Hlučíně stádo ovcí kamerunských. Zvířata slouží handicapovaným i zdravým dětem k rehabilitaci. Za poslední dva roky je to na ranči už třetí případ. Policisté zatím žádný nevyřešili.

Jindřichův Hradec přichází ročně téměř o šest set tisíc korun. Důvodem je nefunkční malá vodní elektrárna U Devíti mlýnů na řece Nežárce. Zařízení je ve správě města a dodávalo do rozvodné sítě 60 tisíc kilowat hodin elektrické energie za měsíc. Kvůli poruše je už ale více než rok mimo provoz.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P 4:3